Concept_XVII-2015-Rafal-Knop

Obraz Rafała Knop z cyklu Concept World XVII, 2015r. eksponowany podczas 4. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2018 organizowanego przez galerię BWA

Po raz czwarty Galeria Bielska BWA, wraz z Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej, Fundacją Centrum Fotografii oraz Związkiem Polskich Artystów Plastyków Okręg Bielsko-Biała, zorganizowała Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych – szeroki przegląd twórczości plastycznej artystów z Bielska-Białej i regionu*.

Prace festiwalowe prezentowane są w głównych bielskich galeriach i muzeum (Galerii Bielskiej BWA, Muzeum Historycznym Starej Fabryce, Galerii Fotografii B&B oraz Galerii PPP), a także w innych miejscach gotowych gościć różne przejawy kreatywności artystów, jak Gospoda Dębowiec na polanie Dębowca czy Stara Stacja – sala na górnej stacji kolejki linowej na Szyndzielnię. Po raz pierwszy też w historii festiwalu sami artyści zaprosili widzów do swoich pracowni, nie tylko po to by pokazać swój dorobek, ale by goście mogli poczuć atmosferę sztuki tam, gdzie ona powstaje. Mocne uderzenie zapewnią artyści street-artu: w planowanym na pod koniec lipca graffiti jam połączą siły artyści bielscy oraz ich koledzy z Polski.

Festiwal objął patronatem Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult.

05a1b7fef311e2f71d4fa75d62ebbf4a

4. BFSW 2018, wystawa w Starej Fabryce, fragment ekspozycji, fot. Krzysztof Morcinek
źródło: http://www.galeriabielska.pl90002e6ab894622804e172dae6d1611c